Niesamowita historia walecznego psa

Dziś przypominamy o niesamowicie walecznym psie. Psie, który pokazuje nam wolontariuszom, że warto pomagać, warto walczyć.

Historia tego psa połączyła wielu ludzi, którzy są zaangażowani w pomoc Bananowi. Mamy nadzieję, że tych wspaniałych ludzi będzie jeszcze więcej! Każdy pomaga na swój sposób, jedni finansowo, drudzy przekazując wspaniałe prezenty, a kolejni poświęcając swój cenny czas dla Banana. Do pełni szczęścia Bananowi brakuje tylko jego własnego wymarzonego domu, gdzie będą go akceptować i kochać takim jakim jest. „Bani” dziś nadal walczy o swoją sprawność fizyczną i o miłość i my wspólnie możemy mu w tym pomóc.

A oto historia Banana:

W imieniu Adopcje Posokowców i #WoloTeam przedstawiamy Wam psiaka, którego radosne życie nagle zmieniło bieg. Banan to młody posokowiec w wieku około 3-4 lat, który w kwietniu 2018r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu, doznając m.in. urazu kręgosłupa bez przerwania rdzenia kręgowego.

Sprawca zdarzenia nie udzielił mu stosownej pomocy, pozostawiając zwierzę na jezdni, a tym samym narażając je na utratę życia.

W wyniku doznanego urazu kręgosłupa i ucisku przemieszczonych kręgów, rdzeń został częściowo uszkodzony (nastąpiła częściowa jego martwica), ale na szczęście – nie został on przerwany.

Banan w tej chwili nie chodzi samodzielnie – istnieje jednak szansa na uzyskanie chodu rdzeniowego. Dlatego też po konsultacji z lekarzem weterynarii neurologiem Violettą Olender i rehabilitantami z Ośrodka Rehabilitacji „Aquawet” w Zabrzu, podjęliśmy się intensywnej rehabilitacji, która ma na celu odbudować masę mięśniową w tylnej części psa oraz uaktywnić przepływy w rdzeniu.

Banan jest leczony i rehabilitowany na koszt Fundacji Pomocy Zwierzętom Bezdomnym „Szara Przystań” – Adopcje Posokowców, dzięki środkom uzyskanym od Darczyńców.

Od 19 marca 2019 r. Banan przebywa w Aquawet – Weterynaryjny Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Zabrzu, gdzie poprawia swoją sprawność i przywraca napięcie mięśniowe. Codzienne zajęcia Banana obejmują:

💧zajęcia z zakresu kinezyterapii i masaż,
💧2 x dziennie bieżnia wodna,
💧bierny zakres ruchów oraz gimnastyka na „sucho”,
💧1-2 x dziennie (w zależności od samopoczucia) zajęcia na piłce, spacer.

Dodatkowo w godzinach wieczornych wolontariusze #WoloTeam zapewniają Bananowi
💧kontynuację ćwiczeń i relaks,
💧zabierają go na spacery,
💧zawożą na zabiegi akupunktury, elektroakupunktury, nagrzewania lampą TPD w Psilton – hotel dla psów.

Banan zrobił ogromne postępy – wraca ruch ogona, ukrwienie tylnej części, napięcie mięśniowe, poszerza się obszar odczuwania – Banan próbuje wesprzeć się na łapach. Ma już za sobą kilka prób samodzielnego stania na 4 łapach👌 Staramy się poprawić jego komfort życia. Do września tego roku chcemy kontynuować wzmożoną rehabilitację i wykorzystać wszystkie możliwe narzędzia, by wzmocnić układ mięśniowo- ruchowy oraz w maksymalnym stopniu stymulować układ nerwowy u Banana. Wierzymy, że wyskoczy na kolejny „level”. Jeżeli plan się nie powiedzie, to sukcesem będzie wzmocniony napięciowo i mięśniowo psiak, pełen radości i życia. Obecnie oprócz zaangażowania finansowego Fundacji oraz wszystkich osób wspierających Banana na „pomagam.pl”, niezwykłej pomocy udzielają również wolontariusze #WoloTeam, którzy wzięli na siebie zakup leków, karmy, suplementów, dojazdy do Zabrza. Ludzi, którzy wspierają tego dzielnego psiaka jest wielu. My wierzymy, że uda się zrealizować zamierzony plan do końca i Banan pójdzie na czterech łapach. Lekarze dają Bananowi szansę, jednakże dla nikogo efekt na tym etapie nie jest przewidywalny. Staramy się jednak ze wszystkich sił, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Dziękujemy za Wasze zaufanie

Wszystkie pieniądze ze zbiórki są przekazywane bezpośrednio na konto Fundacji, jako cel szczegółowy – bezpośrednio na Banana.

„Są z nami za krótko, są z nami na chwilę. Jednak winni jesteśmy im wspólną walkę do samego końca”.

Szczegóły na:
Banan Posokowiec
– blogożerca Bananosz

Pomóż nam postawić Banana na 4 ŁAPY – rozliczenia, wydarzenie.

💙💧☀️🍌☀️💧💙

Informujemy, że nadal szukamy domu dla Bananosza.

Ta myśl nie daje nam spokoju.

Zdajemy sobie sprawę, że adopcja tego psiaka budzi lęk czy niepokój.

Liczymy jednak, że wśród tak wielu osób kibicujących Bananowi znajdzie się ten odpowiedni dom, dla którego Banan nie będzie stanowił „problemu” a będzie raczej wyzwaniem, dom który obdarzy go miłością, a właśnie tego najbardziej potrzebuje ten psiak.

Banan jest zdrowym, energicznym, pełnym wigoru psiakiem. Na co dzień jest normalnym psem – je, śpi, biega.

Ze strony opiekuna będzie wymagał opieki pielęgnacyjnej (zabezpieczanie ran – w sytuacji, gdy, podejmuje próby chodzenia, skóra często się ociera. Nie można jej ochraniać, gdy psiak trenuje chodzenie. Czyli w imię wyższego celu, jakim jest chodzenie, potrzebne jest poświęcenie otarć na łapach, kolanach Bananka.
Ponadto opiekun będzie musiał zadbać o systematyczne załatwianie czynności fizjologicznych (siku, kupa). Czynności te można szybko opanować, a na dzień dzisiejszy Banan jest nauczony współpracy w tym zakresie.
W domu jest naprawdę NORMALNYM psem.

 

Jak możesz wesprzeć Banana?
Kontakt:
adopcje@posokowce.org.pl
Serwis „POMAGAM”
https://pomagam.pl/banan

Dane do przelewu:

Fundacja Pomocy Zwierzętom Bezdomnym „Szara Przystań” 41-800 Zabrze ul. E.Czogały 9
KONTO ADOPCJE POSOKOWCÓW
mBank numer konta: 46 1140 2004 0000 3402 7491 1792
W tytule: Banan
W tym przypadku środki przekazane przez Darczyńcę mogą zostać przez niego odliczone w zeznaniu rocznym za 2019 rok – PIT.

Zapraszamy na część filmów (FB):

Banan na bieżni – film
Waleczny Banan – wstaję! – film
Daj mi nogę – film
Gwiazdor podczas stymulacji ogonowej – film
Ciotka lepsza od kółek – film

 

I Ty możesz pomóc Bananowi!

Jeżeli nie możesz się w nim zakochać i podarować wspaniałego domu, nie możesz wesprzeć go materialnie to ZAWSZE możesz mu pomóc udostępniając dalej jego niesamowitą historię. Historię, która nie jest bajką … a być może wśród Twoich znajomych jest „Ktoś” tak bardzo wyjątkowy jak Banan i zechce mu pomóc!

Jeżeli masz nadal wątpliwości, czy Bani jest przeznaczony właśnie Tobie? Nie bój się, WoloTeam rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości.

Banan czeka na człowieka! (i nie tylko)

Możesz również polubić…