Sonia i Fart – rodzina uratowana przed mrozem

Niespełna roczna sunia została ogłoszona na jednym z serwisów oferujących psy w tzw. opcji „Oddam za darmo”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na słabym zdjęciu widoczna była niedożywiona suka, zapięta na gruby łańcuch przyczepiony do lichej budy. Ogłoszenie pojawiło się, gdy przez nasz kraj przeszła fala mrozu, a na Facebooku huczało od informacji o zamarzniętych psach przy budach.

Ogłoszenie z opcją „za darmo” okazało się nieprawdą. Z grupą zaufanych znajomych postanowiliśmy wykupić suczkę, dając jej tym samym szansę na nowe życie. Nie będę opisywać szczegółów tej akcji, bo dobrze ża mamy ją za sobą. Jednak w wyniku rozmowy z człowiekiem, który wystawił to ogłoszenie, okazało się, że roczna sunia ma jeszcze dwa szczeniaki spośród 13 urodzonych w miocie. Gdyby nie ta rozmowa, los tych zwierzaków byłby przesądzony. Ogłoszenie dotyczyło wyłącznie suczki.

Szczeniaki były w takim wieku, że bez „ciepła” matki nie dałyby sobie rady.

Cała trójka – SONIA (matka), Major (brązowy chłopak) i Fart (czarny chłopak) wylądowała bezpiecznie w domu przyjaciela posokowców ♥.

Najcięższe dni mają już za sobą. Od dwóch tygodni Martyna walczyła z zarobaczeniem, anemią całej trójki i ogólnym niedożywieniem. Martyna płakała, gdy pierwszy raz podała im miskę z jedzeniem. Płakała, gdy Sonia załatwiała się słomą. Suka nie dostawała jedzenia, więc jadła słomę i karmiła swoje dzieciaki. Ten koszmar mają za sobą.


SONIA

Sonia. Ma około roku ale wiele już doświadczyła 🙁 W zimnej budzie urodziła 13 szczeniąt… Skrajnie wychudzona… Jesteśmy w trakcie leczenia infekcji ale rozglądamy się za domkiem. Domkiem, który pokocha Ją i pozwoli nadrobić stracone dzieciństwo! Sonia jest przekochana. Bardzo łagodna, wesoła, posłuszna. Kocha wszystkich i wszystko. Za każdy gest niesamowicie wdzięczna. Nie jest nachalna, bardzo delikatna

 

FART

Fart. 4 kg miłości i radości. Potrafi sobie zjednać każdego! Kocha cały świat. Najbardziej lubi się przytulać i jeść 😉 Ale nie ma się co dziwić, brakowało mu tego w jego krótkim życiu bardzo… Ma ok 3 miesiące i będzie małym pieskiem.

 

KONTAKT
adopcje@posokowce.org.pl

Wydarzenie na FB

https://www.facebook.com/events/249188432169871/?active_tab=discussion

Może Ci się również spodoba